Prizes & Awards


Sl.no Events Places Boys Girls
1 400*100=400 1st Shweb.D ( I com A) Pavithra . G (II com B)
2nd Vijay kumar B.N (II Science) GeethaShree (II com B)
3rd Girish M (II Com B) Brunda . G (I science)
2. Shotput 1st Shweb . D & Kiran M ( I Com A) & ( I Com A) Srividya ( II Sciecne)
2nd Bharath gowda ( I com A) Shwetha (II Science)
3rd Naresh ( I science) Rashmitha (II com B)
3. Discuss throw 1st Neeraj kumar (I Science)           -
2nd Shweb. D (I com A)            -
3rd Harish. K (I science)            -
4. 100 meters 1st Chidananad.L (II science) Pavithra .G (II com B)
2nd Shweb D (I com A) Harshitha . T. M (II com A)
3rd Sandeep D (I com A) Shilpa . H V (II com B)
5. 200 meters 1st Girish (II com B) Pavithra . G (II com B)
2nd Shweb D (I com A) Hema (I com B)
3rd Abhilash M N (I Science) Harshitha T M (II com A)
6. Relay 1st Shweb D & team Srividya & team
2nd Girish & Team Geethashree and team
3rd - -
7 800 meters 1st Shweb D (I com A)
2nd Sumanth (I com A)
3rd Praveen (I com A)

Sports Winners list for the year 2015-16

Group Event Name Winners Runners
Kabbadi   ( I PUC Science) ( II Com A)
Neeraj Kumar ( Captain) Prasanth K ( Captain)
Niteesh Kumar Sunil TR
Mahesh Manikanta G
Sukhraj Mahesh Babu
Ranganath Kailash M Suthar
Abhilash Aman Kumar
Rahul Sathish
Anup Pandey Charan AC
Ankit Shashank
Naresh kumar Vishal kumar

Volley ball winners ( Icom B) Runners ( II science)
Manoj R ( captain) Shekar BN (Captain)
Prem kumar Vijay kumar
Ram mohan Subhrath kumar
Vinay R gowda Bharath R
Nithin K V shashikiran
Vishwas Neeraj B
Adithya Chidananda L
Mithun gowda Gokul Suresh
Jayanth Gowda D Ranjan BN
Jagadish Pratap singh
Karthik Amit kumar
Prajwal

Cricket winners ( IPUC Science) Runners (II com B)
Neeraj kumar ( Captain) Abhishek T P
Niteesh kumar Sanjay kumar
Vamshi Krishna Hemanth kumar M
Sukraj deepsingh Lakshmikanth gowda
Shivsai Vishnu
Naresh kumar Santhosh
Purushotham Kaushik
Anup pandey Manohar
Kushal Girish
Ankit Gowtham Raj
Darshan Harshavardhan
Nagendra

Throw ball Girls winners ( II Com B) Runners (II Science)
Tejeswini Kavya K
Pavithra Shwetha M
Chaithra Sindhu K M
Lakshmi S Srividya A
Rakshitha MR Shilpa A
Rashmitha N Sneha
Sowmya

Enquiry Form